Strzelanie Żniwne 2012

Strzelanie Żniwne Anno Domini 2012 było w naszym Bractwie wyjątkowe, bo rodzinne. Nasze zaproszenie przyjęły Panie: Alina Dębska, Elżbieta Olejniczak, Wioletta i Lidia Pelczyk, Iwona Prałat, Aneta Ptak, Mariola Smoleńska, Maria i Weronika Urbańskie, Anna Wajnert, Agata Weiss-Nowak, Urszula Wojciechowsa, Krystyna Wojtkowska. Istotny dla wyników okazał się też udział Kubusia Golińskiego.

Zawody strzeleckie we własnym gronie przebiegły w przemiłej atmosferze, zwłaszcza turniej o Tarczę Kobiet. Panowie z czułością i delikatnością instruowali swoje towarzyszki jak strzelać, żeby trafić. Czy to genialny instruktaż, czy też pewniejsza ręka i oko? Dość, że kobieca celność okazała się powalająca. Dziesiątki i dziewiątki padały jedna po drugiej. Przy tak wyrównanym i wysokim poziomie wygrać nie było łatwo. Udało się to Anecie Ptak, która swym zwycięstwem przypieczętowała niejako honor swojego męża, Króla Kurkowego Romana Ptaka.

Nie można jednak zapomnieć o najważniejszym punkcie Strzelania Żniwnego.
Królem Żniwnym 2012/2013 został Krzysztof Smoleński. Wiwat Król!
Jego Rycerzami są Jan Goliński i Mariusz Wojciechowski. Gratulujemy!

Wyniki
Strzelanie Żniwne KBS Książ Wlkp.

 1. Krzysztof Smoleński Król Żniwny
 2. Jan Goliński Pierwszy Rycerz
 3. Mariusz Wojciechowski Drugi Rycerz

Strzelanie o tytuł Mistrza Bractwa

 1. Piotr Nowak
 2. Krzysztof Smoleński
 3. Ireneusz Wojtkowski

Tarcza Kobiet

 1. Aneta Ptak
 2. Alina Dębska
 3. Iwona Prałat
 4. Maria Urbańska
 5. Elżbieta Olejniczak

Broń krótka

 1. Ireneusz Wojtkowski
 2. Krzysztof Smoleński
 3. Jan Goliński

Strzelanie do Kura

 1. Anna Wajnert
 2. Kuba Goliński
 3. Tadeusz Szymkowiak

Poczęstunek przy tak wspaniałej okazji był nieco bardziej elegancki niż zwykle. Miejsce przesławnych goloneczek Brata Gospodarza zajęły pieczone kurczaki i surówki. Nie zabrakło jednak tradycyjnych już potraw: kiełbaski i kaszaneczka uzupełniły menu, można też było przekąsić chleb z domowym smalcem i zagryźć małosolnym ogórkiem. Ciasto na deser swym smakiem usatysfakcjonowało wszystkich.

Rodzinne Strzelanie Żniwne uznajemy za światowy sukces. Sądzimy, że powinno stać się tradycją naszego Bractwa. Serdecznie polecamy tę formułę Bractwom, które tego jeszcze nie wypróbowały.