Strzelanie Romanowe 2012

Sezon strzelecki 2012 rozpoczęliśmy Strzelaniem Romanowym na strzelnicy w gościnnym Dolsku. „Romanowe”, bowiem trzej nasi Bracia o imieniu Roman – Olejniczak, Pelczyk, Ptak – zdecydowali się ufundować wspólną tarczę imieninową, niezależnie od faktu, że nie obchodzą imienin równocześnie. To są jednak szczegóły, które nie mają najmniejszego wpływu na dobrą zabawę i uczciwą strzelecką konkurencję.

Nasza frekwencja niestety była skromna, natomiast tym razem dopisali zaproszeni goście. Przyjechali Bracia z Jarocina, Jutrosina, Korytnicy-Koryt-Ligoty, Mieszkowa, Mosiny-Puszczykowa i Swarzędza. Naturalnie obecni byli Bracia z Dolska, ale w składzie okrojonym, gdyż na ten dzień zaplanowali inną rozrywkę, to jest kręgle w rodzinnym gronie po drugiej stronie jeziora. Nie przeszkodziło to Bratu Janowi Ciszewiczowi ustrzelić kura i wziąć w nagrodzie odwet za sztubackie żarty naszych przy okazji innego strzelania.

Bardzo ważnym wydarzeniem była wizyta Króla Kurkowego RP 2009-2012, Władysława Smółki z KBS w Ostrowie Wielkopolskim, która nadała prestiżu naszemu spotkaniu. Król strzelał, snuł gawędy i zaprzyjaźniał się z nami – nowicjuszami w ruchu brackim. Mamy nadzieję, że czuł się w naszym towarzystwie dobrze i będzie odwiedzał nas częściej. Pozdrawiamy Króla!

Bufet jak zwykle nakarmił nas pysznie. Tym razem poślemy szczególne podziękowania żonie naszego Gospodarza, Marysi Urbańskiej, za przepyszny smalec. Goloneczki i bigosik – wiadomo – pyszne, a i kiełbaski grzane niczego sobie były. Biesiada sprzyjała pogawędkom o broni, przygodach strzeleckich, dużych imprezach brackich o randze europejskiej i… o drzewach gigantach. Tak. Kolejne miłe spotkanie towarzyskie z honorową konkurencją w tle.

Wyniki strzelania.

TARCZA ROMANOWA

 1. Jan Ciszewicz KBS Dolsk
 2. Zdzisław Kaczmarek KBS Swarzędz
 3. Jan Goliński KBS Książ Wlkp.

TARCZA BRACKA

 1. Zdzisław Kaczmarek KBS Swarzędz
 2. Leszek Ignaszak KBS Książ Wlkp. [kandydat]
 3. Jan Ciszewicz KBS Dolsk

TARCZA PUNKTOWA

 1. Krzysztof Smoleński KBS Książ Wlkp. [25 p.]
 2. Zdzisław Kaczmarek KBS Swarzędz [24 p. I]
 3. Jan Ciszewicz KBS Dolsk [24 p. II]

STRZELANIE Z BRONI KRÓTKIEJ

 1. Marek Balcerek KBS Jutrosin
 2. Stanisław Maciejewski KBS Puszczykowo
 3. Krzysztof Smoleński KBS Książ Wlkp.

STRZELANIE DO KURA

 1. Jan Ciszewicz KBS Dolsk
 2. Stanisław Rębowski KBS Puszczykowo
 3. Leszek Ignaszczak KBS Książ Wlkp. [kandydat]

Gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i podniesienie stopnia trudności zwycięstwa.