10-lecie odrodzenia Bractwa Kurkowego w Mieszkowie

Uroczyste obchody dziesięciolecia Bractwa Kurkowego w Mieszkowie były kolejnym szczególnym wydarzeniem, w którym nie mogło nas zabraknąć. Msza w kościele mieszkowskim, a potem oficjalne uroczystości na strzelnicy brackiej i oczywiście strzelanie, ściągnęły rzesze gości. Nie zabrakło Powstańców Wielkopolskich – grupy rekonstrukcyjnej z Mieszkowa, rodzinnej miejscowości genarała Stanisława Taczaka. Bractwo Strzeleckie w Mieszkowie wspólnie z grupą rekonstrukcyjną podejmuje ambitne działania otwarcia muzeum generała w Mieszkowie w setną rocznicę wybuchu Powstania.

Życzymy Bractwu z Mieszkowa rozwijania w powodzeniem działalności strzeleckiej oraz skuteczności i wytrwałości w dążeniu do pięknego celu, jakim jest Muzeum Generała Stanisława Taczaka w Mieszkowie.

20-lecie odrodzenia Bractwa Kurkowego w Dolsku
2011-06-26

Wzięliśmy udział w uroczystych obchodach dwudziestolecia dolskiego Bractwa i w rocznicowym strzelaniu. Bracia z Dolska strzelali też o tytuł Króla Kurkowego A.D. 2011.

Tradycją wielkopolskich Bractw jest liczny udział w rocznicowych uroczystościach. Jest to okazja do towarzyskich spotkań, wymiany doświadczeń i budowania poczucia wspólnoty ponad lokalnej. Oczywiście też jest to okazja do zdrowej strzeleckiej konkurencji. Choć najczęściej jest tak, że wszyscy strzelają a wygrywa Krzysztof Smoleński…

Naszym Braciom z Dolska życzymy dalszych długich lat owocnej działalności statutowej, propagowania wartości patriotycznych i idei strzeleckiego braterstwa wśród społeczności lokalnej.